דף הבית פתרונות טכנולוגיים לאנשים עם מוגבלויות

פתרונות טכנולוגיים לאנשים עם מוגבלויות

 

 

נגן BASIC VIP

 

 

 

 

       INDUCTIVE NECK LOOP

 

חברת אר.אס.אף ישראל (אי. וי ) בע"מ מציעה פתרונות שונים, טכנולוגיים ותוכניים, המסייעים בהנגשת מוזיאונים ואתרי תיירות ומרכזי מבקרים.

פתרונות אלו מוכרים ע"י ארגוניים מקצועיים ואנשי מקצוע מובילים בתחום הנגישות ברחבי העולם.

פתרונות נגישות הקיימים בתחום ההדרכה נחלקים לתחומים השונים על פי קהל היעד עבורו מיועד הפתרון, לקוית ראייה, לקות שמיעה, לקות קוגניטיבית  ולקות פיזית.

לקות קוגניטיבית :

מבקרים עם לקות קוגניטיבית יכולים לקבל כיום הדרכה מותאמת ללקות שלהם ומבוססת על פישוט  לשוני של התכנים הרלוונטיים וסמלול מותאם.

בחירת התכנים ועיבודם נעשה ע"י אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. עיבוד התכנים משולב בבחירת פלטפורמה טכנולוגית המותאמת לפרויקט ולקהל היעד.  

לקות שמיעה:

ללקויי שמיעה, מכוון הפיתרון של סלילי השראה - (INDUCTIVE NECK LOOPS)  המאפשרים למבקר בעל מכשיר שמיעה עם מצב T, לשמוע את תוכן המוקלט ישירות דרך מכשיר השמיעה שלו.

למבקר בקבוצה, ניתן לחבר את העזר במקום אוזניות וכך יכול המבקר להאזין בנוחות גם אם הגיע בקבוצה המודרכת במערכת אלחוטית לקבוצות.

 
לקות ראייה:

מדריך קולי תקני מאפשר מקשים בולטים, וממוקמים באופן קבוע ומקש הספרה 5 בולט במיוחד.  כך מתאפשר גם ללקוי ראייה להקיש את מספר הקטע הרצוי לו באופן עצמאי.

עבור לקויי ראייה ניתן להפיק תכנים ספציפיים לביקור הכוללים בין השאר הכוונה בתוך האתר, בין מוצג למוצג,

בחירת המוצגים ומתן דגשים לתכנים המותאמים למבקר לקוי הראייה. הפקת התוכן מתחילה בתהליך כתיבה המחייב מעורבות של יועץ נגישות בעל ניסיון בתחום.

לכך ניתן גם להוסיף מדריך קולי הכולל תכנים מופעלים אוטומטית, על פי מיקום המבקר. זהו  פתרון נוסף שיכול להיות רלוונטי ללקויי ראייה ומבקרים עם לקות קוגניטבית.