דף הבית מוזאון היכל שלמה לאמנות יהודית

מוזאון היכל שלמה לאמנות יהודית

חברת אר.אס.אף ישראל (אי. וי.) בע"מ השיקה מדריך קולי במוזיאון לאמנות יהודית ע"ש וולפסון השוכן בבניין ההיסטורי "היכל שלמה" בלב ירושלים.

המדריך הקולי מלווה את הביקור בתערוכת "גם זה אפשרי" המשלבת את חפצי אוסף המוזיאון עם יצירותיהן של אמניות ערביות ויהודיות המייצגות את קשת הקהילות הרחבה של החברה בארץ.

תוכנית ההדרכה מביאה את קולותיהן של האמניות בעברית, אנגלית וערבית.

דברי ההסבר על המוזיאון והתערוכה נכתבו ע"י צוות המוזיאון.

הפקת המדריך הקולי נעשתה ע"י החברה, בסיוע צוות המוזיאון.

חברת אר. אס. אף. סיפקה גם את מכשירי ההדרכה הקולית שישמשו את המבקרים במקום.

 

על תערוכת "גם זה אפשרי"

בתערוכה מוצגים שילובים  ויזואליים ורעיוניים שלעיתים נראים  בלתי אפשריים  אך תמיד מעוררים  מחשבה. הצופה מוזמן להתבונן באחר, בעצמו ובקהילה ממנה הוא בא, לבחון את המפריד ולהבחין במה שעשוי לחבר. ''המפגש מוליד אמנות שאיננה מנומסת ;אשר מעלה שאלות שלעיתים אין עליהן תשובות , אך תמיד יש בזכותן שיח שאינו עקר. בעת הצפייה נוצרת ההבנה שגם מה שאין אנו מבינים יכול להיות דיאלוג.'' (עדי יקותיאלי, אוצר התערוכה).

על מוזיאון היכל שלמה

המוזיאון לאמנות יהודית ע"ש וולפסון שוכן בבניין ההיסטורי "היכל שלמה" בלב ירושלים.  המוזאון מציג תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות המתבססות על אוסף עשיר של פריטים מתחומי מורשת, יודאיקה, ותרבות יהודית-ישראלית.
אוסף המוזאון נחשב לאחד מאוספי היודאיקה החשובים בעולם, והוא מכיל פריטים מימי בית שני ועד ימינו, ממגזרים ומקהילות ברחבי העולם.
לצד הסיור במוזאון, יוכל המבקר להתרשם מבית כנסת הרמח''ל, עם ארון קודש ובימה מהמאה ה-18 מאיטליה, לסייר בגלריית המבואה המציגה תערוכות של אמנות ישראלית עכשווית, ולהתרגש מיופייה של ירושלים הנשקף מתצפית פנוראמית מרהיבה מגג הבניין.

קישור לאתר המוזיאון